Cartusia Półmaraton 2018

 

Po raz pierwszy w historii odbył się Kartuski Półmaraton. Na startach 831 biegaczy z całej Europy

 

Na Kartuskie Święto Biegania przybyło 831 biegaczy i biegaczek z całej Europy. W biegach na 6 km, 21 km, biegach dzieci oraz dystansach towarzyszących, wzięli udział zawodnicy m. in. z Londynu, Warszawy, Poznania, Szczecina, Olsztyna i całego Województwa Pomorskiego. Wśród biegowych sportowców, na zakończenie, wylosowaliśmy 6 telewizorów!

 

I Kartuski Półmaraton wystartował o godz. 11:00 z ul. Chmieleńskiej. Uczestnicy zmierzyli się z 21-kilometrowym dystansem o królewskiej trasie. Mogli na niej ujrzeć cudowne krajobrazy kaszubskie – jeziora, góry, lasy. W biegu głównym zwyciężyli Adam Głogowski z Gdyni oraz Aleksandra Baranowska-Trzasko Gdynia. Honorowym uczestnikiem Półmaratonu był Ryszard Świlski – Wicemarszałek Województwa Pomorskiego, który z uśmiechem wbiegł na metę pokonanej trasy. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową dedykowaną koszulkę oraz przepiękny medal.

 

Pięć minut po starcie Półmaratonu biegacze zmierzyli się z I Kartuską ‘5. Uczestnicy biegu na 5,9 km zostali przywitani medalem oraz napojem izotonicznym. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową koszulkę. Na tym dystansie zwyciężyli Andrzej Sobkowiak z Banina oraz Katarzyna Należyty z Gdyni.

 

Zwieńczeniem Kartuskich Biegów ulicznych były zawody w ramach Cyklu „Małe Kaszuby Biegają”, gdzie młodzi biegacze rywalizowali na 400, 800 i 1200 metrów.

 

Dyrektor Kaszuby Biegają Henryk Miotk bardzo serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do tego ogromnego wydarzenia. – Dziękuję służbom porządkowym, Policji Powiatowej w Kartuzach, Straży Miejskiej z Kartuz, Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Kartuzach, Ochotniczej Straży Pożarnej, Powiatowemu Centrum Zdrowia w Kartuzach oraz wszystkim innym, bez których ta impreza nie miałaby szczęśliwego finału – mówił Dyrektor Miotk.

 

Całej imprezie towarzyszyła cudowna pogoda – idealna do biegania.

Sobotnie wydarzenie wchodzi w skład sieci biegowej „Kaszuby Biegają”. Organizator, Kaszubskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej, zaprasza na aktywną majówkę 5 maja do Żarnowca.

Wyniki: https://zapisy.info/wyniki/ 

 

 

© 2022 Cartusia Półmaraton - Półmaraton w Stolicy Kaszub